top of page
52778938_241740556768270_810973594097444

Rozhovor s Mirabai Ceiba 

o jejich společné cestě, novém albu Aqua de Luna

a poselství pro tyto dny

 

Markus: Potkali jsme se v roce 2001, natočili první CD v roce 2004 a pak jsme hráli…vlastně jsme to nedělali profesionálně. Já byl herec v Německu a Gely hrála v jiných uskupeních v Mexiku. Když jsme se setkali, rozhodli jsme se společně začít sdílet hudbu i proto, aby nás vzájemně přiblížila, protože já byl v Německu a ona byla v Mexiku… a hudba byla jako most mezi těmi dvěma zeměmi, protož jsme ji mohli hrát kdekoli…a tak jsme začali hrát na ulici v Barceloně a to byl náš začátek. Pak jsme v roce 2008 vyjeli na tour v USA spolu se Snatam Kaur a to byl začátek série našeho huebního života na profesionální dráze.

Angelika: tak nejprve tohle je velmi nádherný prostor (mluví o budově Bratislavského rozhlasu), velmi úžasné místo pro koncert s neuvěřitelnými varhany a příjemnou energií, dřevěnou podlahou…cítíme se tu příjemně a jsme nadšení.

Markus: Album (myšleno nové album Agua de Luna) je velmi zajímavé…Velmi jsme se propojili s Angeličinými kořeny v Mexiku, takže na něm je hodně španělských písniček. A to bylo pro nás také důležité, protože se velmi dobře cítíme, když cestujeme do jižní Ameriky, kde máme obrovské množství posluchačů a kde se cítíme tak velmi doma…a tak se s tím chceme znovuspojit…a takhle to vlastně všechno začalo před lety v Barceloně, kde jsme zpívali španělské písně. Následně jsme spolupracovali se Spirit Voyage Records po mnoho let a byla to krásná spolupráce při níž jsme vytvořili  mnoho desek s mantrami, ale albem Aqua de Luna se tak trochu navracíme na úplný začátek našeho projektu (Mirabai Ceiba), používaje na ní původní jazyky a písně. A když mluvíme o východní Evropě - také cítíme, že naše hudba zde nachází velmi dobré ohlasy, máme vždy dobrou zkušenost…protože musí být nějaké spojení mezi jihoamerickými lidmi a východoevropskými lidmi…něco tam prostě je!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zvuk Duše: Tak kde je Váš domov? Angelika: Náš vnitřní nebo vnější? Zvuk duše: Oba :)

Angelika: Vnější - usadili jsme se v Coloradu, ale zároveň už cestujeme tak dlouho, takže to, co praktikujeme je, abychom cítili Zemi jako náš domov, protože hluboké kořeny jsme vlastně nikde nezapustili…neboť jsme z těch dvou světů a naše rodiny jsou všude. A v tom je výzva a svoboda zároveň. A tak se Colorado stalo pro nás krásným domovem pro mnoho let (pozn. Mirabai Ceiba zde tráví se svými dcerami čas od zimy do jara).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markus: jsme šťastní, že jsme tu a to co chci vyjádřit je, že chceme nabídnout tyto prostory koncertu nejen pro představení sebe a naši hudby, ale je to hlavně pozvánka k tomu se sejít a cítit - cítit  sílu kruhu, sílu rodiny, propojení, protože, myslím, že to je velmi důležité… a vždy to pro lidstvo důležité bylo: scházet se a oslavovat hudbou a tancem. To jsou ty momenty, kdy se můžeme opravdu nabrat sílu a znovu se spojit…protože v naší každodennosti jsme tak zaměstnaní a navíc bomardovaní různými obavami spojenými se světem, klimatickou změnou, politikou, a vším možným…takže je vlastně potřeba se společně sejít a cítit lidskou pospolitost

Volný překlad Vlaďka Boudová - Almadela events - setkání, která se dotknou

Rozhovor  Norberta Zaťka (Zvuk Duše) s Mirabai Ceiba

Video Martin Kopál

                                                                           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


67530247_10162067290045184_1325316896253
 Mirabai Ceiba - rozhovor ze zákulisí koncertu v Bratislavě 
21078777_10159105067095184_4567924214137

Seznam se s inspirujícím hudebním a partnerským duem

MIRABAI CEIBA, které již šest krát nanvšívilo ČR

se svou přenádhernou povznášející hudbou.

Ohlédnutí za posledním koncertem v Praze najdeš ZDE

bottom of page